האם וובינר מתאים למוצר שלי? והאם וובינרים מתאימים לכל סוגי המוצרים?

וובינרים הם כלי מכירה מופלא שיודע ליצור תהליך מהיר של חימום לקוח והנעה שלו בסיום לרכישה והמשך תהליך איתכם ולמעשה יודעים להחליף כל מעמד מכירה קיים (אחד על אחד, טלפוני, באתר וכו׳) עבור כל סוג של מוצר- החל בהדרכות, מוצרים אונליין כמו גם מוצרים פיזיים, יעוץ קבוצתי, אימון, מוצרי התפחתות אישית, תוכנה, שיווק רשתי, ליוי עסקי, תחביבים ופנאי ושירותים מקצועיים. כמעט כל מוצר שרק תוכלו לחשוב עליו מתאים למכירה בוובינר וזאת בפשטות בגלל המבנה המאוד מדויק שלו שיודע להפוך את התהליך לשיחה עם הקהל שפותרת ללקוח הרבה מאוד דילמות.יחד עם העובדה כי וובינרים מעולים עבור כל סוגי המוצרים,

הנה 3 סיבות שבהן צריך לעשות התאמות עבור מוצרים כשנמכרים בוובינרים:

סיבה ראשונה: מוצר במחיר נמוך.

כאשר אנו מתחילים לבנות תהליך מכירה בוובינר יש לא מעט מרכיבים שנדרש לקחת בחשבון – החל מדף ההרשמה, המצגת עצמה, המיילים של התזכורת, תהליך סגירת המכירה ועוד. זה תהליך שאורך זמן ואנו רוצים לוודא שנוכל לחזור עליו שוב ושוב. כלומר, לעבוד בוובינרים לא רק עם הקהלים הקיימים שלנו, אלא עם קהלים מתחדשים. יש מספר דרכים להביא קהלים לוובינר, שלוש עיקריות: רשימת הדיוור שלכם, עבודה עם שותפים, עבודה עם קידום ממומן. הדרך השלישית היא הדרך הפשוטה ביותר שכן היא מאפשרת לנו, בחוסר תלות, להגיע לעוד ועוד קהלים שלא מכירים אותנו. כלומר, נדרש להשקיע כסף ביצירת תנועה.

כאשר אנו משקיעים כסף ביצירת תנועה אנו רוצים לוודא שתהליך הרכשת הלקוח כדאית עבורנו (כמה עולה לי לקוח, לדוגמא: השקעתי בפרסום ממומן 1000 ₪ ורכשו 2 אנשים, עלות ההרכשה של הלקוח היא 500 ₪. האם כדאי לי להשקיע 500 ₪ בהרכשת לקוח? זה תלוי ברווחיות של המוצר אותו אני מוכרת). זאת אומרת, שנרצה לוודא שסכום ההשקעה שנעשה בפרסום יחזיר את עצמו וישאיר את המוצר שלנו רווחי.

סיבה שניה: מורכבות המוצר. ככל שמוצר מסויים מורכב למכירה, כך יתכן ונצטרך לעשות התאמות בסוג המכירה. ניתן דוגמא: משכנתא.

כאשר מגיע יועץ משכנתאות ופוגש לקוחות פוטנציאליים, התהליך שלו ללקיחת משכנתא משתנה בהתאם לסוג הלקוח ולסוג הנכס. במצבים כאלה שיש שונות גדולה בין שירות לשירות, נרצה להתאים את המוצר שאותו נמכור בוובינר ולעיתים להפוך אותו למוצר פגישת יעוץ שרק לאחריה נמכור את המוצר הגדול אחרי שנעשה התאמה מדויקת ללקוחות.

סיבה שלישית מוצר שנמכר במחיר גבוה במיוחד.
למעלה מ-25-30,000 ₪. כאשר אנו פוגשים מוצר שיש עליו תג מחיר גבוה, יתכן וידרש תהליך נוסף של הכנת הלקוחות לפני הוובינר כדי להכין את התהליך, כמו גם התאמות שקשורות לאופן ביצוע התשלום. זה לא אומר שהמוצר אינו מתאים לוובינר, אך זה כן אומר שצריך להסתכל בצורה נכונה על תהליך התשלום והשיקולים של הלקוח לרכישה, שדורשים זמן עיבוד גבוה יותר במחירים גבוהים יותר.

אם כן, חשוב להדגיש שוובינרים מתאימים לכל סוגי המוצרים, יחד עם זאת מוצרים מסוימים לא יהיה כדאי עבורנו למכור בוובינר כמו למשל מוצרים זולים במיוחד שלא יחזירו את ההשקעה בפרסום, או מוצרים שידרשו התאמות, עוד שלב אחד במשפך השיווקי, לפני המכירה כמו למשל: מוצרים במחירים גבוהים במיוחד או מוצרים עם שוני משמעותי בתהליך המכירה בין לקוח ללקוח.

לכל הפרטים על הקורס המופלא שלנו לבנית וובינר מכירה שהוא שובר קופות לחצו כאן >>

 

 

יעל גלזר
על הכותב
יעל גלזר
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *