יש לך 3-7 שניות לזכות בתשומת הלב של הלקוח: כיצד לצלם תמונה שמוכרת

(שימו לב: בבקשה אל תדלגו לסוף הדף לפני שקראתם את כולו במסודר)

תמונות המוצר הן כנראה המאפיין החשוב ביותר המשפיע על החלטת הקונה, ובכך עסקנו כבר רבות. ואף על פי כן- מדהים להמשיך ולגלות מוכרים שמעלים למכירה מוצרים עם תמונות באיכות גרועה.

להעלות מוצר עם תמונה שהיא פחות ממצוינת נראה לנו כמו להתכונן לראיון חשוב ולהופיע אליו בנעלי בית.

כיום לרובנו יש מצלמה דיגיטלית, וגם המצלמות בסמארטפון מסוגלות לצלם באיכות טובה מאד. לכן, אין שום תירוץ מתקבל על הדעת לא להשקיע כמה דקות בהגדרות המצלמה ובמיקום המוצר, ולהוציא תמונות מעולות.

למי מכם שעושה את צעדיו הראשונים, נעבור כעת על המאפיינים הבסיסיים והחשובים ביותר לצילום תמונה טובה ומוכרת באיביי:

נקו את הרקע

מומלץ מאד לצלם תמונות על רקע לבן ונקי, ולהימנע בכלל מקישוטים או תפאורה למיניהם. רקע כזה רק מסיט את תשומת הלב מהאובייקט. פרשו סדין או גיליון לבן כך שהמוצר יופיע על רקע לבן לגמרי. בצילום מוצרים לבנים ניתן לבחור ברקע ניטרלי בהיר אחר.

השתמשו בחצובה

איביי מלא בתמונות מוצר שאינן בפוקוס, והסיבה היא שקשה להשיג יציבות מספקת של המצלמה באופן ידני. לכן- הקפידו להשתמש בחצובה, או לכל הפחות להניח את המצלמה על משטח יציב כמו שולחן בזמן הצילום.

צלמו ברזולוציה גבוהה (אבל לא גבוהה מידי)

איביי מפעילה בחינם ובאופן אוטומטי את אפשרות הזכוכית מגדלת, המאפשרת לקונה לרחף עם הסמן מעל התמונה שלכם כדי להתמקד בפרטים קטנים. צילום תמונה ברזולוציה נמוכה תגרום להם לראות פיקסלים ולאבד פרטים בזכוכית המגדלת.

יחד עם זאת, תמונות כבדות במיוחד יאטו את טעינת הדף. קונים לא אוהבים לחכות לתמונות כבדות שיטענו. פעמים רבות הם פשוט יצאו מדף המכירה. לכן מומלץ לבחור באיכות המקסימלית שאינה גורמת להאטה – גודל של 75kb.

כבו את הפלאש ושלטו בתאורה

הפלאש גורם להחזר אור גבוה, ואם לא יודעים להשתמש בו נכון, הוא עשוי להוביל לתמונה שנראית שטוחה וחד-מימדית. אם אין לכם ניסיון רב בצילום מוצרים, מומלץ להתחיל בתאורה טבעית (אור שמש). אור שמש הוא רך, זמין וקל לעבוד איתו. בוחרים את החלון הגדול ביותר שיש לכם, שמים שולחן לידו, פורשים רקע לבן, ומשחקים עם מיקום המוצרים ביחס לאור.

כאשר האור הטבעי מאיר צד אחר של המוצר, מקמו בצדו השני אחד משניים: או משטח לבן (כמו גיליון נייר) לצורך החזרת אור, או אור ישיר כמו מנורת שולחן. את הנורה כסו בדף נייר אפייה אשר ירכך את האור ויפזר אותו. תאורה מאוזנת משני הצדדים תמנע הצללות מיותרות.

 

 דוגמה לסטודיו צילום ביתי

 הסבירו את קנה המידה

אם סדר הגודל של המוצר לא ברור לגמרי, ניתן להוסיף חפץ בגודל שברור לכולם (כמו מטבע, טלפון נייד) ולהניח אותו בסמוך למוצר. כמובן שזה לא מחליף את הצורך לציין במדויק את מידות המוצר בדף המכירה.

השתמשו במספיק תמונות כדי להראות את כל הפרטים

התמונות צריכות להוות תחליף לחוויה הפיזית של הקונה במגע עם המוצר עצמו. איביי מאפשר לכם להעלות עד 12 תמונות למוצר בחינם, ואין סיבה שלא תנצלו את כל המכסה. צלמו מזוויות רבות ככל הניתן, ודאו שאתם נותנים תמונות תקריב של המוצר והדגישו פרטים קטנים, כמו לדוגמה אבזם, פתק מידה, התווית המקורית וכדומה.

תמיד גלו בצילום כל פגם שקיים במוצר. במידה וזה פגם שקשה להבחין בו- תוכלו לכלול בתמונה את היד שלכם מצביעה עליו, או לסמן עיגול סביב הפגם, בעזרת תכנת עריכה. אם הקונה יגלה מאוחר יותר שיש פגם במוצר יתכן וירצה להחזיר את המוצר או להשאיר פידבק שלילי.

 

מימין: תמונה טובה וחדה, הרקע ניטרלי
והפריט ממלא את רוב הפריים.

משמאל: הפריט אינו בפוקוס, ישנה השתקפות של מנורה
ביתית, והרקע צבעוני וחשוך.

אלו הם עקרונות מאד בסיסיים לצילום מוצר למכירה באינטרנט. לחלקכם הם אולי נראים מובנים מאליהם, אבל שיטוט קצר באיביי יוכיח שלמוכרים רבים זה ממש לא כך. הקפידו להיצמד לעקרונות אלה כדרישות-סף לפרסום מוצר למכירה, ותוכלו לדעת בביטחון שתמונות המוצר לשכם משרתות אתכם היטב ותורמות למכירתו.

רוצים לדעת עוד על איביי בלי להתחייב?

הכנו לכם קורס איביי מעולה בחינם! 

על הכותב
צוות מרקורי
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *