למה רשימת דיוור הכרחית כחלק מאסטרטגיית תוכן של אתר איקומרס?

מהי רשימת דיוור?

רשימת דיוור הינה אוסף טלפונים ומיילים של לקוחות ומבקרים פוטנציאליים באתר. חלקם רכשו בעבר וחלקם עוד לא רשמו. רשימת הדיוור יוצרת מאגר גדול של אנשים שרוצים להיות עם המותג בקשר. היתרון הגדול של רשימות הדיוור הוא האפשרות לקשר הדוק עם הקהל שלכם ועל כן זהו נכס בעל ערך עצום. אתם נמצאים בקשר עם הקהל שלכם, יכולים להציע להם מוצרים, תוכן ולמעשה דרך חיזוק הקשר ולהבדיל ממקורות יצירת לידים ממומנים, כאן ניתן להיות בקשר שוטף עם קהל, הולך וגדל, שהוא שלכם.  , 

למה רשימת דיוור הכרחית?

כשיש לכם אתר שמוכר, אתר איקומרס, הרשימה היא נכס הכרחי. מדוע? כי היא תמיד, בעבודה נכונה  יוצרת מכירות חוזרות. למה? כי רשימת הדיוור מכילה אנשים שהצטרפו אליה מרצונם, בין אם דרך קבלת מדריך חינמי, דרך רכישה של מוצר או כי רוצים להיות עימכם בקשר ולקבל מכם מידע שוטף. כלומר, הקהל הזה שנמצא ברשימת הדיוור מכיר אתכם, סומך עליכם הרבה יותר יותר מאשר קהל שנחשף אליכם לראשונה ועל כן ירכוש יותר. בקטגורית אמצעי השיווק האמינים, רשימת הדיוור עומדת במקומות ראשונים בעולם וזה לא סתם – הקהל יודע מי אתם, זהו פרמטר מרכזי בהחלטה של קהל לרכוש. 

אם בעסקי האיקומרס, יחסי ההמרה עומדים על 1.5-2% (כלומר – זה האחוז שיקנה מתוך מי שנחשף לאתר), כשיש רשימת דיוור מתוחזקת ופעילה – יחסי ההמרה יכולים להשתפר משמעותית ולהגיע ל 10%! ומה קסום בכל העניין הזה? שה (ROI (Return on Investment, החזר ההשקעה בעברית, על דיוור הוא עצום! על רשימות גדולות יחסית של 10,000 איש ומעלה, מחיר חודשי ברוב חברות הדיוור הוא בין 300-1000 ש”ח, אפילו אם יחס המרה הוא רק 5% – למוצר של 200 ש”ח לדוגמא – תעשו את החשבון.

במערכות הדיוור כיום ניתן לחלק את הרשימות לפי סגמנטים, תוויות. כלומר – לכל מוצר או שירות יכולה להיאסף רשימת לידים שונה ותוכלו לדוור לכל רשימה בהתאם לצרכים שלה, כך, השיווק ייעשה פרסונלי יותר והסיכוי למכירה – יעלה. כמובן, שניתן לייצר רשימת תפוצה גם מכל רוכשי האתר שלכם. למה הכוונה? בכל רכישה מהאתר, ניתן לקבוע שבאופן אוטומטי יש אפשרות לקונה לסמן הסכמה להיכנס לרשימת התפוצה, וכך – אם תמשיכו לדוור לרוכשים שלכם – שהם הלידים הכי רותחים הרי! הם כבר קנו! תחשבו מה יקרה אם רק 10% מהם יחזרו לקנות שוב בזכות מייל שלכם? ואם זה יקרה כל שבוע? שווה להשקיע, אה?

למה חשוב לתחזק את הרשימה שלכם?

מי שנרשם אליכם הם מתעניינים שמחכים לשמוע מכם. רשימת דיוור היא דרך מעולה להעלות את אמון קהל היעד שלכם בכם. הדיוור יכול לכלול טיפים חשובים בתחום שלכם, עדכונים על תכנים חדשים באתר וברשתות, רשימות דיוור הן מקור מעולה להבין מה קהל היעד שלכם רוצה או צריך מכם וכך לפתח מוצרים ושירותים חדשים בעסק.  ניתן לדוור מיילים, תמונות, סרטונים שיצרתם רק בשבילם,וכמובן – לדוור הצעות מכירה ישירות והפניה לאתר עם קופונים, הטבות ומבצעים עבור הרשימה, שכאמור – מורכבת מקהל יעד מתענייi שחיממתם אותו לאורך זמן.

מה כדאי שיהיה ברשימה?

מיילים אוטומטיים שישלחו עם הכניסה לרשימה – גם איזו מתנה/ הטבה למי שנרשם כדי שיהיה טריגר חיובי להירשם. מתנה יכולה להיות גם מדריך וידאו או PDF על בעיה שמטרידה את קהל היעד (איך ל….). עוד 2 מיילים שמספרים על המותג שלכם, יוצרים קרבה ומספרים על התועלות של המוצרים והשירותים שלכם. במייל הבא ניתן כבר להציע מכירה של מוצר או שירות יחסית קטנים, ואז לדוור מדי שבוע חדשות מהעסק, ידע וערך מוסף וכמובן – עוד הצעות, הטבות ולא לשכוח גם – חג שמח. במערכות הדיוור ניתן כמובן ליצור אוטומציה של מייל יום הולדת/יום נישואין וכו’ – זו תמיד סיבה למסיבה וגם לאיזו מתנה או הפתעה ששומרת על קשר עם הרשימה.

WhatsApp-Image-2022-03-13-at-10.03.25
על הכותב
דנה גור ארי

דנה גור ארי מומחית לפיתוח תוכן וכתיבת תוכן שיווקי ממיר לחברות ומותגים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *