2 השיטות החכמות להביא קהל לוובינר


בנינו וובינר מדהים ועכשיו כל מה שנדרש לעשות זה להביא אליו קהל. יש שני אספקטים מרכזיים שנרצה להתייחס אליהם בהבאת תנועה לוובינר – הבאת תנועה מיידית לוובינר הראשון, שמאפשרת לנו לערוך את הטסט והפיילוט של הוובינר ולראות שהוא עובד היטב. והאספקט השני הוא הבאת תנועה לאורך זמן, לאחר שראינו שהוובינר עובד היטב ומצליח ליצור המרה. המטרה כאן היא להצליח ולהביא קהל שוב ושוב למעמד המכירה שיצרנו.

יש משפט בעולם השיווק והמכירות שאומר – שקל יותר להביא קהל חדש למעמד מכירה שעובד היטב מאשר לשנות את מעמד המכירה. על כן כשיש לנו תהליך מכירתי שעובד היטב, מה שנרצה לעשות הוא להביא תנועה חדשה אבל גם תנועה קיימת. למה הכוונה? פעמים רבות קהל שמגיע לוובינר ולא רכש בפעם הראשונה, ירכוש בפעם השניה או השלישית. יש לנו לקוחות שלקח להם שנתיים לעשות את הצעד ולהצטרף לקורסים.

כשאנו מסתכלים על האפשרויות להבאת תנועה לוובינר אנו רואים שתי אפשרויות להבאת תנועה:

קהל קיים – אנשים שכבר נמצאים איתנו בקשר:

  • רשימות דיוור – רשימות שאנו נמצאים איתן בקשר ומקבלים מאיתנו דיוור דרך רשימת הדיוור
  • רשתות חברתיות – פייסבוק, אינסטגרם, לינקדין, טוויטר – מקורות מעולים לפרסום אורגני דרך פוסטים של הוובינר שלכם
  • רשימות וואטסאפ – לאנשים רבים יש חברות בקבוצות וואטסאפ וקבוצות וואטסאפ משלהם – זה מקום מעולה לפרסם בו וובינרים.

קהל חדש – 

  • שיתופי פעולה – עבודה עם קולגות שיש להם קהל רלוונטי. הם יכולים לספר על הוובינר שלנו כטובה חברית, בתמורה למשלוח מאיתנו בהמשך או לחילופין במשלוח עם תגמול על כל מכירה. ניתן לעקוב אחריהם דרך Ref.
  • קבוצות עם קהל רלוונטי – למשל קבוצות פייסבוק או טלגרם – יש קבוצות רבות שהחברים בה הם קהל מאוד רלוונטי. חשוב לבקש אישור ממנהלי הקבוצות לפרסם.
  • קידום ממומן –  פייסבוק, אינסטגרם, גוגל – כל אחד מאלה יכול להיות מקור טוב לקידום. חשוב לעשות את הקידום בצורה נכונה, להיות במעקב אחרי עלויות הלידים כדי לדעת למדוד בסיום את עלות ההרכשה.

הדרך הנכונה לצאת לדרך עם וובינר חדש היא לעבוד קודם כל עם קהל קיים על מנת לבדוק ולוודא שיחס ההמרה טוב. ברגע שראינו כי יחס ההמרה מצוין נוכל להתחיל ולפנות לעבודה עם קהלים אחרים.חשוב לקחת בחשבון כי קהלים חדשים שמגיעים מפרסום ממומן לא תמיד ירכשו באותו יחס המרה כמו קהלים קיימים, לפעמים נדרש יותר מדייט אחד כדי לרכוש וזה בסדר. יוצא מן הכלל במובן הזה הוא קהלים שמגיעים כתוצאה משיתופי פעולה והמלצות, במקרים כאלה הקהלים שמגיעים מרגישים כבר בשלב מתקדם של הכרות, דבר שיסייע מאוד בהחלטה לרכוש. 

הטיפ המאוד משמעותי לנושא של הבאת תנועה לוובינר הוא- מעקב. חשוב מאוד שיהיה לכם מעקב מדויק אחרי הקהלים שמגיעים – הוסיפו ref או utm וודאו שאתם יודעים בודאות גבוהה לומר מי נרשם, מאיזה מקור, מי הגיע ומאיזה מקור ולבסוף מי רכש ומאיזה מקור. הנתונים האלה יאפשרו לכם בסיום ליצור מדידה מדויקת ולשחזר או לשפר את תוצאות הוובינר. 

לכל הפרטים על הקורס המופלא שלנו לבנית וובינר מכירה שהוא שובר קופות לחצו כאן >>

יעל גלזר
על הכותב
יעל גלזר
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *