למה וובינרים ארוכים או קצרים נועדו לכשלון וכמה זמן וובינר מעולה צריך להמשך?


לוובינר מכירתי מעולה יש מבנה מדויק הכולל 4 שלבים והם אלה שמשפיעים בצורה המשמעותית ביותר על משך הזמן של הוובינר. אלה הם ה-4 חלקים המרכזיים: פתיחה, התוכן עצמו, ההכנה למכירה, המכירה בו יש חלק חשוב של – מענה לשאלות.
כאשר אנו בונים וובינר אנו מחפשים אחרי מסלול שיצור קשר מעמיק עם הלקוח, שלעיתים אינו מכיר אותנו ויפגוש אותנו בפעם הראשונה, אנו רוצים לתת לו ערך גבוה ומהצד השני להשאיר אותו איתנו.

וובינר קצר מידי – עשוי לגרום להרגשה של החמצה מצד הלקוח. כי וובינר קצר, טוב ככל שיהיה בדרך כלל לא מצליח לתת את הערך המצופה מצד הלקוח שיגרום לו להמשיך איתכם את המסלול בסיום הוובינר.

וובינר ארוך מידי – הוא וובינר שעשוי להתיש ולגרום לנטישת הקהל.

וובינרים רבים מתחילים בשעה מאוחרת של הערב, 21:00 וכאשר הם מתארכים אנשים מגיעים למכירה ללא אנרגיה והוובינר נכשל. ההמלצה שלי היא להתחיל בשעה מעט מוקדמת יותר ולדאוג לעמוד בזמנים בצורה מדויקת מאחר והעייפות של האנשים מורידה מיקוד. אותו הדבר גם לגבי וובינרים שמתרחשים במהלך שעות היום, יש לקחת בחשבון שקהל עסקי למשל שמאזין במהלך שעות היום לא תמיד נמצא ברמת תשומת הלב המקסימלית ובמקביל יעשה עוד מספר דברים. זהו שיקול משמעותי לגבי ההחלטה על שעת הוובינר כמו גם על האורך המדויק שלו. יש חשיבות גבוהה שמספר גבוה של משתתפים יהיה איתכם לאורך המסלול כולו – מההתחלה ועד הסיום.
על כן החלק הראשון עד השלישי, כלומר מהפתיחה ועד הכניסה למכירה – יארך בדיוק 60 דקות. ולאחר מכן נתפנה לחלקים הרביעי- המכירה והמענה לשאלות. המכירה יכולה לארוך עד 20 דקות וההמלצה שלי היא לא לעבור את ה-20 דקות ולאחר מכן להתפנות למענה לשאלות – לעיתים רק החלק הזה לבדו יכול להאריך את הוובינר פי שתיים! כלומר בוובינרים גדולים במיוחד המכירה והשאלות יכולים לארוך גם שעה וחצי – וזה מעולה. אם יש שאלות – יש ענין. על כן בחלק של המכירה ובחלק של המענה על השאלות אנו פחות נצמד לזמנים ונשאר עד השאלה האחרונה.
זכרו שהיופי בוובינר הוא ששאלה של אדם אחד היא השאלה של עוד אנשים, שלעיתים מתביישים לשאול. לכן הוובינר הוא כמו שיחת מכירה להרבה אנשים בו זמנית. חשוב לענות באותנטיות ולא להתעלם משאלות מתנגדות או שאלות ששמות אתכם לרגע אחד בפינה – אלה הן שאלות שגם אחרים שואלים, אז כאשר אנו ממוססים התנגדות שעולה, או קושי שנוצר – הפעולה הזו קורית גם עבור אחרים שמקשיבים לכם ולא שאלו.

טיפ חשוב מאוד:

חלוקת הזמנים הפנימית של הוובינר – דיברנו כאן באופן כללי על האורך של שלושת החלקים הראשונים שיארכו כשעה והחלק הרביעי שיארך עוד כעשרים דקות. יש משמעות גדולה גם לחלוקה הפנימית של הזמנים. אם החלוקה תהיה לא נכונה – הקהל ינטוש.
פגשתי לא מזמן בעל עסק שהאריך את חלק הפתיחה לכדי חצי שעה בתוך הוובינר, רוב החצי שעה הזו הוא דיבר על עצמו ועד כמה כדאי לקנות ממנו. זכרו שבקהל אנו משנים את הפוקוס מעצמנו אל עבר הקהל. כאשר אותו בעל עסק דיבר משך חצי שעה על עצמו – הוא גרם לנטישה אדירה. זכרו: העברת הפוקוס לקהל.
אל תדברו על עצמכם יותר מ-5 דקות, מה שיגרום לקהל להעריך אתכם זה התוכן המעולה שתתנו ולא עד כמה שתדברו על עצמכם.

 

לפרטים על קורס שובר קופות הקרוב לחצו כאן >>

יעל גלזר
על הכותב
יעל גלזר
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *