הסיבה האמיתית בגללה הוובינר שלך נכשל ואיך להתגבר עליה

אם הגעת לכאן סימן שיצאתם לדרך ועשיתם וובינר. ועל זה – כבר מגיע לכם כל הכבוד.
יצירת וובינר והעברה שלו דורשת זריקת אומץ וקפיצה למים. אני זוכרת את הוובינרים הראשונים שלי. כמה דפיקות לב – כמעט התעלפתי. משם הרבה מים זרמו והרבה מכירות קרו והרבה קורסים נפתחו והרבה אנשים קיבלו השראה וערך וזה בדיוק מה שמגיע לעסק שלך.
אז אם הוובינר לא עבד היטב, קודם כל – אל דאגה. זה קורה. גם למשווקים המנוסים ביותר שמעבירים מאות וובינרים, יש פעמים שוובינר לא עובד. בואו נסקור במאמר הזה את הסיבות לכך שזה קורה ומה אפשר לעשות.

אז אני רוצה לחלק את זה לכמה נושאים עיקריים שראיתי בין מאות העסקים שליוויתי שגורמים לוובינר לא למכור:

נושא הוובינר והתאמתו לקהל –

אחד מהדברים הכי חשובים הוא התאמה של נושא הוובינר לקהל שמגיע. נשמע טריוויאלי? אולי. בפועל נוצרות שם טעויות רבות ואתן סיפור מקרה קטן: לפני כמה זמן הגיע אלי בעל עסק שרצה לדעת לבנות וובינר. הוא למד, עבד קשה, התאמץ ואז הזמין אנשים לוובינר והוובינר לא מכר. מה קרה? הקהל שהגיע היה קהל של שכירים והוובינר עסק באיך לצמוח מ4 ל-5 ספרות כבעל עסק. כאשר נושא הוובינר לא תואם את הקהל שמגיע או את תחומי הענין שלו אנו נתקלים במצב בו יכול להיווצר ענין אבל אין מכירות מאחר והמוצר המוצע למכירה לא פותר בעיה מרכזית של הלקוח.

על כן שאלה מרכזית וראשונה לשאול את עצמנו היא – מי קהל היעד? מה הוא מחפש? מה הכאב הגדול שלו ואיך הוובינר שאנחנו מעבירים יכול לעזור לו לפתור את הכאב.

דבר נוסף וחשוב מאוד ביחס לקהל קשור למקומות בהם אנו מפרסמים. אם אנו רוצים להגיע לקהלים של בעלי עסקים חשוב מאוד שזה יהיה סוג הקהל שאליו נפרסם ובמידה ואנו מתמקדים בקידום ממומן – שאכן הפרסום שלנו יהיה ממוקד מאוד לקהל מהסוג הזה.

דוגמא נוספת למקרה של חוסר הצלחה נגע בכך שבעל עסק שהציע מוצר פרימיום המיועד לעסקים וחברות פרסם והביא קהל מסוג של בעלי עסקים קטנים מאוד. הקהל התענין מאוד, אך ההצעה לא היתה רלוונטית עבורו וגדולה על מידותיו.

ככל שנמקד את קהלי היעד שיגיעו – כך נצליח ליצור מכירות גבוהות יותר.

ההצעה –

חלק נוסף וחשוב מאוד הוא נושא ההצעה. רוב העסקים חושבים שלמכור מוצר בסוף הוובינר זה לספר עד כמה המוצר מדהים או עד כמה הוא גדול. כן כן, רוב בעלי העסקים כשהם מגיעים לדבר על המוצר שלהם הם מספרים – יש לו 3 חלקים, 8 סרטונים, 3 שעות תוכן. אף אחד לא קונה מוצר בגלל המרכיבים שלו. אנחנו לא קונים חולצה בקסטרו בגלל אחוז הפוליאסטר שיש או אין בה. אנו קונים חולצה בקסטרו כי היא יפה עלינו, מחמיאה ומשרתת את המטרה שלשמה אני קונה אותה. אותו דבר קורה גם עם הלקוח שלכם. אם לא תתנו לו הצעה – הוא לא יקנה.

למה הכוונה הצעה? הכוונה היא מה המוצר יכול לעשות בחיים שלך. אילו תועלות הוא יפיק, איך הוא יקל על החיים שלך ויפתור או יענה לך על שאלה מרכזית. אחד מהקורסים המדהימים שקניתי היה קורס נגינה בחליל אירי של רביב שטיין. הסיבה שבגללה קניתי את החליל היא לא בגלל כמות השיעורים שיש שם, אלא בגלל שההצעה היתה שאחרי השיעור הראשון כבר אדע לנגן את היצירה הראשונה שלי!
זו הבטחה מאוד גדולה עבור מי שרוצה לנגן.

מרכיב נוסף של ההצעה שלכם הוא בונוסים, אחריות, תנאי תשלום ומוגבלות. כלומר – החבילה הכוללת שבתוכה גם יושב המוצר המרכזי, או אם תרצו, הצעה שאי אפשר לסרב לה.

אחד מהמרכיבים המרכזיים שבגללם אין מכירות בוובינרים הוא שאין מוגבלות.
אם לא ניתן סיבה ללקוח לקנות – הוא לא יקנה.
אז תנו ללקוח שלכם סיבה טובה לקנות.

ההצעה היא עקרונית! ועל אף שלוקח זמן לבנות הצעה טובה, תקדישו לה הרבה מחשבה. זה עושה הבדל עצום ומגדיל מכירות.

החיבור בין הנושא – התוכן – ההצעה –

חלק שלישי וחשוב הוא הנושא של החיבור בין חלקי הוובינר השונים – הנושא שבגללו הקהל נרשם ללוובינר, התוכן שמשאיר אותו להאזין, מחבר אותו אליכם וגורם להם להרגיש שהם קיבלו המון ערך ולכן רוצים לעשות את הצעד הבא וכמובן ההצעה.

אם אין חיבור טוב בין החלקים השונים – לא תהיה מכירה בסיום.

לא אחת קורה שמגיע אלי בעל עסק שהכין וובינר מקסים, שבנה וובינר נהדר אבל שאין בו חיבור בין התוכן לבין המוצר שמוצע בסיום. למשל: בעל עסק שמלמד סטייילינג. הוובינר מלמד איך להראות רזה יותר עם הבגדים שאת לובשת ובסיום מציע קורס סטיילינג. לאו דווקא מי שמגיע כי רוצה להראות רזה יותר – יהיה לו את הצורך בסטיילינג. כדי ליצור חיבור מושלם על התוכן להוביל למוצר. למשל: אם המוצר כולל 5 השלבים לשדרג את הארון שלך ולהראות אופנתית. זה גם הכיוון בו צריך לעסוק הוובינר (5 השלבים לשדרג את הארון, או לחילופין לבחור את אחד משלבי התוכנית ולהעמיק בו).

ככל ששלושת החלקים האלה יהיו מחוברים – כך התוצאות בסיום יהיו טובות יותר.

מילה לסיום: לוקח זמן להרכיב את הפאזל הזה. יש פעמים שלקח לי להעביר שלושה וובינרים עד שהגעתי לתוצאות המיטיביות ויש פעמים שזה היה ממש בפעם הראשונה. כשהתהליך הזה עובד זה אחד מהתהליכים השיווקיים העוצמתיים ביותר שיש. לא תמיד קל לראות איפה אנחנו טועים, תעזרו בעין חיצונית שתתן לכם את הפידבק על התהליך. תהיו סבלניים, אתם בדרך לתהליך מדהים.

 

לפרטים על קורס שובר קופות הקרוב לחצו כאן >>

יעל גלזר
על הכותב
יעל גלזר
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *