מסחר אלקטרוני באינטרנט – אילו אפשרויות קיימות וממה להתחיל?

המסחר באינטרנט הולך ומתפתח ותופס את מקום המסחר בחנויות הפיזיות עד כדי כך שלא זקוקים להן יותר, אבל בהחלט זקוקים עדיין למתווכים בין הלקוחות לסחורות שמעניינות אותם. לכן, זקוקים גם לאתרים בפלטפורמות מוצלחות שיציגו סחורות אלה ללקוחות. מהצורך הזה נובעות כמה אפשרויות מפתות בפני אנשים בעלי יוזמה וחריצות. מדובר ביזמים שיודעים שהם יכולים להשקיע מזמנם במסחר כזה כמתווכים בין ספקים לבין הלקוחות שלהם, ולנצל את המסחר באינטרנט כדי להרוויח בעצמם. כך שאם גם אתם שמעתם על האפשרויות האלה וברצונכם לסחור באינטרנט ולהצטרף לענף המשגשג הזה, מומלץ ללמוד מעט על האפשרויות שעומדות בפניכם כדי לפתוח חנות וירטואלית משלכם.

מה צריך לדעת על מסחר באינטרנט לפני שמתחילים?

ראשית, יש לדעת כי חנויות באינטרנט הן בדיוק כמו חנויות פיזיות, מלבד העובדה שהן מתנהלות מהבית שלכם. כלומר, יש לאפיין אותן ויש להשקיע עבודה רבה כדי להבטיח שהן יתפרסמו ויזכו לתנועת גולשים בנפח שמצדיק זאת, ויש להיאזר בסבלנות ובהתמדה כדי להצליח בכך. סוד ההצלחה נעוץ בכמה מרכיבים ובהם גם הבחירה בפלטפורמה הנכונה כדי להקים חנות וירטואלית משלכם, אבל גם אז יש לזכור שאין כזה דבר הצלחה בן לילה. כדי שחנות באינטרנט תצליח יש להתמיד ולהישאר בשטח זמן רב, ולכן בחירה זו אינה מומלצת למי שמחפש רק עיסוק צדדי קליל שאינו דורש כלל השקעה כלשהי של למידה בשטח ושל קידום החנות. כל חנות וירטואלית שתקימו דורשת בנייה נכונה של קטלוג הפריטים למכירה, בחירה מוצלחת של הספקים, השקעה בתיאורי מוצרים ובקידום ובשיווק, והקדשת תשומת לב ללקוחות כדי שלא ידרגו אתכם בדירוג שיפגע בכם בסופו של דבר. כמובן, אפשר להשקיע פחות אבל גם ההכנסות יהיו בהתאם, כך שזה לשיקולכם.

אילו אפשרויות מסחר אלקטרוני עומדות בפניכם?

לחובבי הקניות המושבעים יש אין ספור אפשרויות לערוך קניות באינטרנט בתחומים המועדפים עליהם, אולם לאלה שרוצים להיכנס למסחר יש שלוש אפשרויות עיקריות:

  • תכניות שותפים – חנויות ואתרי מכירה רבים בתחומים שונים מחפשות בדרך כלל שותפים לשיווק ולמכירה. כלומר, הן מציעות לכם לפרסם אצלכם בבלוג או באתר שלכם את החנות ומוצריה, להשתמש בקוד מסוים שתשתילו באתר וכך כל קונה שיגיע בעקבות השיתוף שלכם יזכה אתכם באחוזים מהמכירה או בעמלה. זה מחייב אתכם להיות בעלי רשימת דיוור או להציג טרפיק מרשים שמצדיק זאת, וגם זה דורש מכם עבודה אולם רק בהשקעה באתר שלכם כדי למשוך עוד גולשים שירצו לקנות מהחנויות שאותן אתם משתפים.

 

  • דרופשיפינג – אפשרות שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות עד כדי כך שהיא תופסת שליש מנפח המכירות. היא גם זו שאחראית למוניטין הטובים שיש לפלטפורמות מכירה ענקיות כמו אמזון ואיביי, כחנויות שמעודדות אתכם להיכנס למסחר כזה. מדובר במכירות ללא מלאי שאתם מחזיקים, למעשה ללא קנייה מצדכם כלל. אתם יוצרים את הקשר עם הספקים שמעניינים אתכם ואתם רוצים למכור את הסחורה שלהם, ומתווכים בינם לבין הלקוחות שמחפשים אותם. כל זה נעשה בחנויות שאתם מקימים באיביי או אמזון או עלי אקספרס. הרווח שלכם הוא ההפרש שבין המחיר שמציע לכם הסוחר לבין המחיר שאתם מציעים ללקוחות. מזה אתם משלמים עמלות לחנות ולפייפאל או כל חברת סליקה אחרת, ומסים. ככל שתשקיעו יותר כך גם תמכרו יותר. באתרים אלה אינכם דואגים לדבר מלבד מעקב ופיקוח על תנועת הלקוחות והסחורות ומענה ללקוחות ולספקים.

 

  • חנות וירטואלית משלכם – אם יש לכם מוצרים משלכם, בין אם אתם מייצרים בעצמכם או קונים ומחזיקים מלאי, חנות כזאת היא חנות שעליכם להקים בעצמכם באתר עצמאי. אתם אמנם גורפים את רוב הרווחים ואתם המנהלים היחידים שיכולים להציע גם לאחרים לעשות דרופשיפינג או לפתוח תכנית שותפים לחנות שלכם, אבל אתם גם אחראים לתחזוקת האתר, לשיווק ולקידום שלו ולפרסום באתרים שונים.
על הכותב
צוות מרקורי
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *