איך להיות פרודוקטיבי: טיפים שיעזרו לך לעשות יותר בפחות זמן

עובדים מהבית? מהמשרד?

בכל מקרה הרבה פעמים מגיע המשפט: “כבר צהריים ועוד לא הספקתי חצי ממה שתכננתי”

נשמע מוכר? אל דאגה, אתה לא לבד.
אנשים בכל העולם הגלובלי שלנו חורגים מלוחות הזמנים שלהם, ומנסים לסגל לעצמם שגרות חדשות כדי לעשות את הטוב ביותר עם הזמן שלהם.

עבור חלקנו, מה שדוחף אותנו הוא הצורך להצליח,
אחרים מודאגים ממה שהם לא מצליחים לעשות, כשלנגד עיניהם אורבים פייסבוק, ווטסאפ, ושאר צרכני תשומת הלב.
תשמח לדעת שיש הרבה טיפים וטריקים שיעזרו לך לעשות יותר בפחות זמן, וגם לעשות טוב יותר.

פרודוקטיביות, או יצרניות, סובבת כולה סביב זה – איך לעשות יותר, בפחות זמן, כאשר לעתים קרובות מה שצריך הוא לשכלל מיומנות מסוימת, ולא להשקיע בה יותר זמן.

אז הנה כמה טיפים חזקים שיעזרו לכם להיות יותר פרודוקטיביים:

מוקדם בבוקר

המאבק על הפרודוקטיביות מתחיל מול כפתור הכיבוי של השעון המעורר – עליו לוחצים שוב ושוב, ולמי שעובד בבית, בלי בוס, יש צורך במשמעת חזקה, כי אף אחד לא יגיד לו כלום אם לא יגיע למשרד.
הכלל הוא פשוט – לקום מהמיטה ולא לחזור אליה, ברגע שהשעון מצלצל לראשונה. אם נחשוב על זה, כבר השקעת זמן בלחשוב מתי אתה רוצה להתעורר, נכון? אז את השקעת הזמן כבר עשית.

זה מאבק בין החלק ההגיוני שבך וזה שמחפש עוד נוחות. מי ינצח? זה שתטפח.
אם יש לך בעיה לקום בבוקר, נסה ללכת לישון מוקדם יותר ולהגדיר, גם אם למשך שבוע בלבד, כמה שעות אתה רוצה לישון, מה שחשוב הוא שתעמוד בזה.

תעל את המיקוד שלך

לכולם יש יכולת לעשות מספר מסוים של דברים ביום אחד.
לכן תמיד נחשוב איך לעבוד  באופן פקחי יותר, לא קשה יותר.
ככלל, רוב האנשים יותר ממוקדים בבוקר, אבל לעתים קרובות מאבדים את תשומת הלב במרדף אחרי משימות פריפריות, לא מרכזיות. זו טעות נפוצה מאוד.

כמובן שאם לרוב זה מה שאתה עושה, אתה מפספס הזדמנות להפוך את הזמן שלך לאפקטיבי יותר, במיוחד אם אתה מנסה להשתפר בתחום הזה.
כדי לעזור לעצמך שם, ההמלצה שלי היא לבדוק אם השעות שבהן המיקוד הגבוה שלך הוא בבוקר או מאוחר יותר, ולנסות להתאים לשם את המשימות שדורשות יותר מיקוד.

התחל לפני השינה

כבר בלילה, לפני השינה, שב עם  עצמך, חזור ממש בקצרה על הדברים המרכזיים שעשית היום ושבח את עצמך על הדברים שהצליחו לך. אם היית קשוב בשיחה, אם עזרת למישהו, אם תכננת לומר משהו בצורה מסוימת והצלחת, או אם תכננת להיות ממוקד במשימה כלשהי פרק זמן כלשהו, דברים כאלה, קטנים. חשוב שתדגיש לעצמך מה עבד.

לאחר מכן חשוב על איך אתה רוצה להיות מחר, בהיר או מעונן, קליל ושמח  או כבד ועצבני, ממוקד או מפוזר… צור דימוי של עצמך בסיטואציות שאתה הולך לפגוש מחר, ודמה לעצמך כמה טוב תהיה. התחל במחשבה על סצנה אחת שתהיה, טפח אותה ויום למחרת לפני השינה תראה איך היא הצליחה מעל המשוער. וכל כל יום עוד קצת. עוד קצת.

להציב מטרות ולשמור אותן כך שתראה אותן

להציב מטרות זה דבר אחד, אבל כדי שנעמוד בהן חשוב שנרגיש את המטרה שלנו עמוק בבשר. כל בוקר אני שואלת את עצמי – “מה אני רוצה להשיג?”
“האם אני קרובה יותר להשיג את המטרה הזו?”
“האם מה שאני עושה עכשיו הוא הדבר הכי חשוב ברשימת המטלוטת שלי?”
הדבר הכי חשוב לעשות הוא לבין איפה אתה נמצא בתהליך שקבעת, וכמה אתה רחוק מקו הסיום.
אם אתה רוצה ללמוד איך להיות פרודוקטיבי יותר, תמיד שמור את המטרה מול העיניים שלך – אם באמצעות תמונה של לאן אתה רוצה להגיע, מספר שעומד מולך, או משפט השראה שטומן בחובו סיפור שלם עבורך.

בהצלחה!

 

על הכותב
צוות מרקורי
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *